A ládákban:
- Nyílfű. Saggitaria. Hogy japán-e vagy amerikai... vagy vmi más, azt még nem tom. (Erikától)
- Bazsalikom. Még bírja! Sőt, egész bíztató a helyzet - bár azóta igazi, fullasztós hőség még nem volt.
- Íriszek, a jobb szélső Iris Sibirica. A másikok simák: sárga-barna virágúak; a kertből ültettem át őket... de ha beindul a bazsalikom, akkor mennek vissza a szárazra, és a nyílfű bújik a szibériai mellé.
- Ez van írva róla: Scirpus cernuus/Szobafűpalka: "bár ezt a fajt szinte csak Scirpus cernuus néven árulják, a növény legújabb neve már Isolepis cernua". Egyik kedvencem, mert át tud nőni a hálón.
- Egyelőre passz, még nyomozok. (Erikától)
- Hídőr. Alisma plantago-aquatica (vízi hídőr). Képről ahhoz hasonlít legjobban. De az is lehet, hogy Kereklevelű hídőr (Alisma parviflora). (Erikától)
- Zantedeschia Aethiopica - Fehér tölcsérvirág. Aszongya: "Rizómája a vaddisznók és tarajos sülök egyik csemegéje". Alig várom, hogy egy sül kiszagolja a miénket!
- Hydrocotyle 'Nova Zealandiae', nem találtam hozzá magyar nevet. Ez is jól át tud bújni a rácson. Legalábbis pár levélkét már áthúzkodtam :) remélem, ebből majd tanul. Kár, hogy a macskák ott szeretnek legjobban heverészni, és kilapítják szegényeket.
- Ezke nem is látszik a képen, mert olyan pici, és a nevét sem tudom még. Az 5-ös számú, szintén ismeretlen nevű alatt lakik. (Erikától)
A vízbe pedig a lentebb említett 3 növényen kívül került még
- Sulyom - Trapa natans
- Békalencse - Lemna minor
- Békatutaj - Hydrocharis morsus-ranae
- És egy újabb hínár, ami akár Tócsagaz is lehet (Ceratophyllum demersum) vagy éppen Süllőhínár (Myriophillum spicatum). Az utóbbi leírása találóbb: "Az alámerült (submers) hínárok legelterjedtebb társulása, amely főleg az Alföldön gyakori".